Nabór

  • Uwaga! Rusza I nabór na wyjazdy na studia w roku akademickim 2015/16, do 31.03.2015.
  • Trwa także nabór na wyjazd na praktyki (min. 2 miesiące)

Praktyki Erasmus+ – możliwoścć odbycia praktyk  w Szkole Polskiej w Barcelonie

Stowarzyszenie Kulturalna Szkoła Polska w Barcelonie i Tarragonie (Hiszpania) zaprasza studentów na praktyki w ramach programu Erasmus+. Do zadań między innymi należy: pomoc w prowadzeniu zajęć z dziećmi i tworzenie scenariuszy lekcji, pomoc w administracji Stowarzyszenia oraz w organizacji spotkań polonijnych, opieka nad biblioteką Szkoły Polskiej oraz pisanie recenzji, doraźne tłumaczenia i inne bieżące zadania. Praktykantów przyjmują od września do czerwca. Więcej informacji i chęć odbycia praktyk prosimy zgłaszać drogą mailową na ewa.hojna@gmail.com.

Nowy portal wspierający poszukiwanie miejsc odbywania zagranicznych praktyk i staży
http://erasmusintern.org/

Przypominamy, że wciąż można odbyć płatną praktykę w ramach programu Erasmus+ 

Portal internetowy poświęcony praktykom zagranicznym

Link do portugalskiej strony internetowej, która może służyć jako wsparcie w poszukiwaniu  miejsc odbywania praktyk zagranicznych: http://www.praxisnetwork.eu/.
Na tej stronie można także zamieszczać propozycje/ oferty praktyk.

UWAGA: Szwajcaria została wyłączona z programu Erasmus 2014/15. Można aplikować na wyjazd do Szwajcarii lecz wyjazdy te nie będą mogły być finansowane z budżetu programu Erasmus+. Stypendia będą najprawdopodobniej przyznawane przez Rząd szwajcarski a ich wysokość będzie podana w terminie późniejszym.

Erasmus+  nabór

Uwaga! Trwa nabór na wyjazdy na studia w programie Erasmus+. Trwa także nabór na wyjazd na praktyki (min. 2 miesiące)

Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą otrzymać dodatkowe dofinansowanie (200 euro/miesięcznie) z programu PO WER na wyjazd na studia. Dodatkowo osoby z niepełnosprawnością również mogą ubiegać się o dodatkowe dofinansowanie.

Study Buddy

Poszukujemy studentów do programu „Study Buddy” – osób chętnych do opieki nad zagranicznym studentami. Kontakt: ml@humanistyczna.pl

Wyjazdy pracowników

W związku z rozpoczęciem nowej edycji programu Erasmus+ termin kwalifikacji pracowników WSH na wyjazdy dydaktyczne i szkoleniowe na rok 2014/15 został przesunięty na wrzesień/październik 2014.

Nowi partnerzy

Z radością informujemy o podpisaniu umów dwustronnych z dwoma hiszpańskimi uczelniami w zakresie Architektury wnętrz, dotyczące wymiany studentów (SMS) i nauczycieli (STA) więcej

UWAGA! Wciąż trwa nabór na wyjazd na praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus na rok 2013/14. Można wyjechać do zagranicznego przedsiębiorstwa/firmy, placówki naukowo-badawczej, organizacji non-profit i do innych instytucji (jednostki administracji państwowej, muzea, biblioteki, szpitale itp.). Instytucja przyjmująca na praktykę musi znajdować się w kraju uczestniczącym w programie Erasmus.

Praktyka powinna być związana z dziedziną, jaką się studiuje. W pewnych przypadkach  będzie ona stanowiła integralną część programu studiów (praktyka obowiązkowa), w innych – umożliwi zdobycie dodatkowych kompetencji i umiejętności (praktyka nieobowiązkowa). Pobyt studenta w instytucji przyjmującej w celu zrealizowania praktyki nie może być krótszy niż 3 miesiące i dłuższy niż 4 miesiące.

Dodatkowe informacje na stronie https://humanistyczna.pl/wspolpraca-z-zagranica/program-erasmus/praktyki/?lang=pl

kontakt: ml@humanistyczna.pl

Oferty praktyk zagranicznych

Zapraszamy do zapoznania się z ofertami praktyk zagranicznych. Oferty praktyk przesyłane do Narodowej Agencji  z zagranicznych instytucji, przedsiębiorstw, firm itp. są dostępne pod adresem:

http://www.erasmus.org.pl/strefa-studenta/oferty-praktyk-zagranicznych

Przewodnik studentów ERASMUSA

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do pobrania bezpłatnego przewodnika Studentów ERASMUSA. To już druga edycja tej publikacji. Życzymy miłej lektury: pobierz.

Debaty na rzecz mobilności „Pozwól, by Erasmus otworzył Ci drzwi”

Pobierz relacje

 

Wróć do poprzedniej strony