Galeria wewnętrzna

 Obrazy prezentowane w galerii wewnętrznej to efekt trwającej w dniach 22,25 i 27.01 akcji


W sali wykładowej, która jest też naszą uczelnianą Galerią Wewnętrzną widać już od jakiegoś czasu efekty pierwszych tego typu zbiorowych działań artystycznych. Ich pomysłodawczyni, mgr K. Kulpa zamieściła taki oto komentarz:

Gorący okres przed zakończeniem semestru to idealny moment na poddanie się terapeutycznej mocy sztuki. Wybrana grupa studentów z semestru I,III, i VII została zaproszona do wspólnej akcji malarskiej. Jednym z warunków uczestnictwa było wcześniejsze teoretyczne przygotowanie się do zupełnie innego niż realizowane zadania, dzięki czemu pojawił się bardzo istotny w tym działaniu element zaskoczenia. Obrazy prezentowane w galerii wewnętrznej to efekt trwającej w dniach 22,25 i 27.01 akcji, w której udział wzięli:

Paulina Siudak, Ewelina Najdek, Patrycja Jasińska, Paweł Rączka, Sonia Krynicka, Ania Walendzik, Monika Śmigiel, Patrycja Straszak, Paula Stępień, Kamila Kawczyńska, Emilia Kasprzyk, Joasia Junkert, Krystian Pierzg, Bartek Bebłot.

Katarzyna Kulpa zapowiada kolejne odsłony tego typu akcji w tym planowane wspólne działanie z jedną z naszych uczelni partnerskich w Castelo Branco w Portugalii.

 

18.02.2015