City Meble – projekt siedziska

ATT00028

Pokaż swoją kreatywność – ruszył konkurs „Przestrzeń & kominek”

Kratki.pl – polski producent kominków, biokominków, pieców wolnostojących oraz akcesoriów kominkowych – organizuje kolejną edycję konkursu skierowanego do architektów i studentów architektury. Jakie wyzwanie stawia przed nimi tym razem?

Tegoroczne zmagania uczestników skupiać się będą wokół wnętrz użyteczności publicznej. Zadaniem zawodników jest opracowanie koncepcji aranżacyjnej ekskluzywnej restauracji Nihil Novi w Radomiu z wykorzystaniem wkładu kominkowego lub pieca wolnostojącego marki Kratki.

Nic nowego? Wręcz przeciwnie!

Nowoczesny i imponujący hotel oraz elegancka restauracja Nihil Novi znajdują się w historycznym centrum Radomia. To miejsce znane z komfortu, który zapewnia swoim gościom oraz kunsztownej i wyrafinowanej kuchni, którą oferuje. Uczestnicy konkursu „Przestrzeń & kominek” stają zatem przed nie lada wyzwaniem. Architekci nie tylko muszą zaprojektować wnętrze istniejącego już miejsca, ale też powinni pamiętać o jego publicznej funkcji. Zadanie wymaga więc nietuzinkowego podejścia do tematu i ogromnej kreatywności. – Wyznaczając na zadanie konkursowe aranżację restauracji i wkomponowanie w nią kominka świadomie podnieśliśmy poziom trudności. Skłoniły nas do tego zarówno bardzo wysoki poziom ubiegłorocznych prac, jak i przekonanie o talencie naszych projektantów – przekonuje Małgorzata Borys, architekt z pracowni mamArchitekci sp. z o.o.

Wspierać młode talenty

Podobnie jak w ubiegłym roku, do udziału w konkursie postanowiliśmy zaprosić także studentów architektury wnętrz. Dla młodych kreatorów to doskonała okazja do sprawdzenia umiejętności, pokazania swoich projektów szerokiemu gronu odbiorców, a wreszcie szansa wygrania atrakcyjnych nagród – dodaje Małgorzata Borys. Autorzy najlepszych prac powalczą między innymi o laptop DELL XPS, oprogramowanie projektowe SketchUp z silnikiem renderującym V-Ray 2.0 czy iPad Air 2 Space Grey – czyli wszystko to, co niezbędne w pracy każdego architekta. Łączna pula nagród wynosi blisko 30 000 zł. Konkurs organizowany przez Kratki.pl potrwa do 30.11.2016, a jego zwycięzców poznamy do 16 grudnia.

Regulamin konkursu wraz ze szczegółami dostępne są na stronie: www.architekci.kratki.pl

Trawertyn Design

Konkurs Trawertyn Design na projekt wnętrza lub elewacji z wykorzystaniem trawertynu.

https://youtu.be/XcjzSdCU6NY

Tubądzin Design Awards

Do 10 października 2016 roku trwa konkurs dla projektantów, architektów i studentów Tubądzin Design Awards (TDA). Jego celem jest wspieranie rozwoju projektantów, którzy aktywnie realizują swoje pomysły.

Konkurs składa się z trzech etapów:

I etap: 15.11.2015 – 29.02.2016

II etap: 1.03. – 30.06.2016

III etap: 1.07. – 10.10.2016

W każdym z nich nagradzamy zwycięzców z poszczególnych kategorii (wnętrza indywidualne, inwestycje, projekty koncepcyjne). Z laureatami poszczególnych etapów spotkamy się 25 listopada 2016 r. w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi podczas Wielkiego Finału połączonego z uroczystą Galą. Wśród nagród głównych znalazły się:

  • Grand Prix 10 000 zł,
  • 10 wyjazdów do Mediolanu na Salone de Mobile,
  • warsztaty w DOROTA KOZIARA STUDIO w Mediolanie,
  • publikacje w ELLE Decoration,
  • nagrody specjalne Partnerów Tubądzin Design Awards.

By zostać uczestnikiem konkursu wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej: http://www.tubadzin.pl/design/index.php i zgłosić minimum jeden projekt, w co najmniej jednym z etapów konkursu. Projekty ocenia jury w składzie: Dorota Koziara (przewodnicząca jury), Małgorzata Szczepańska, prof. Jolanta Rudzka-Habisiak, Maciej Mańkowski oraz Tomek Smus. Więcej informacji o samym konkursie i regulaminie na stronie internetowej konkursu.

NOTO: notatnik artysty

III Ogólnopolski Studencki Konkurs NOTO -Notatnik artysty – dla studentów uczelni i kierunków artystycznych.

http://noto.up.krakow.pl

VII edycja konkursu International VELUX Award dla studentów architektury

Firma VELUX pragnie zaprosić studentów architektury do udziału w siódmej edycji międzynarodowego konkursu International VELUX Award (IVA), w którym mogą wziąć udział studenci z całego świata. Motywem przewodnim konkursu jest rola światła dziennego w architekturze.

Rejestracja do konkursu już ruszyła i potrwa do końca marca 2016 roku. Można zgłaszać się indywidualnie lub zespołowo. Każdy zgłaszający się do konkursu student lub zespół powinien mieć swojego opiekuna naukowego. Aby znaleźć się na liście uczestników należy podać swoje podstawowe dane w formularzu na stronie konkursu iva.velux.com. Tylko osoby zarejestrowane mogą przesłać swoje projekty.

Prace konkursowe mogą być zgłaszane w dwóch kategoriach. Pierwsza to „Światło naturalne w budynkach” – obejmująca projekty, które we wzorcowy sposób przedstawiają zasady prawidłowego doświetlenia budynku, uwzględniając m.in. specyfikę konstrukcji, kontekst miejsca, materiały oraz warunki zewnętrzne. Druga kategoria to „Badania nad światłem naturalnym” — w tym wypadku projekty powinny badać takie czynniki jak właściwości fizyczne światła, nowe materiały lub wpływ światła dziennego na zdrowie i samopoczucie.

Konkurs ma zasięg globalny i jest organizowany w dwóch etapach. W pierwszym etapie nagrodzone zostaną najlepsze prace w ramach pięciu regionów: Europy Zachodniej, Europy Wschodniej i Bliskiego Wschodu, Ameryk, Azji i Oceanii oraz Afryki. W drugim etapie zostaną przyznane nagrody główne.

Wszystkie nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach — „Światło naturalne w budynkach”
i „Badania nad światłem naturalnym”. Jury może również nagrodzić autorów najlepszych projektów
z zastosowaniem produktów VELUX, chociaż studenci nie mają obowiązku wykorzystywać ich w swoich pracach.

Nagrody otrzymają zarówno autorzy prac, jak i ich opiekunowie naukowi. Łączna pula nagród wynosi 30 000 euro. Nagroda główna w każdej kategorii to 5 000 euro (4000 euro dla studenta i 1 000 euro dla opiekuna), natomiast nagrody za najlepsze prace w regionach w ramach każdej kategorii to 1 250 euro (1 000 euro dla studenta oraz 250 euro dla opiekuna).

Konkurs International VELUX Award odbywa się co dwa lata. Odpierwszej edycji, w 2004 roku, urósł on do ranginajwiększego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

  • 1 kwietnia 2016: zamknięcie internetowej rejestracji uczestników
  • 15 czerwca 2016: ostateczny termin przesyłania projektów
  • październik 2016: ogłoszenie zwycięzców

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: iva.velux.com

Wróć do poprzedniej strony